• Prihlasovanie a registráciaPrihlasovanie a registrácia

 • Doručovanie a odosielanie poštyDoručovanie a odosielanie pošty

  Spam

  Spam je nevyžiadaná pošta, ktorá je hromadne rozosielaná robotmi z väčšinou neexistujúcich adries. Ide o rôzne komerčné ponuky, výnimkou nie sú ani vírusy a podvodné nástroje na získanie osobných údajov alebo čísla kreditných kariet.

  Ak vám spamy prichádzajú do doručenej pošty, tak ich presuňte do spamového koša a tým pádom, vám ďalší spam od toho istého odosielateľa padne rovno do koša. Platí to aj naopak, ak vám do spamového koša padajú e-maily, ktoré potrebujete, tak ich presuňte do doručenej pošty a ďalší e-mail od toho istého odosielateľa vám už príde do doručenej pošty.​

  Prečo mi je Spam zasielaný?

  Spam býva veľmi často prirovnávaný k reklamným letákom, ktoré každý z nás denne dostáva do svojej poštovej schránky. Tieto letáky sú distribuované neadresne: sú vhodené do vašej schránky, i keď na nich nie je vaša adresa. Pokiaľ by ste si napríklad vo svojom dome pridali ďalšiu poštovú schránku, dostanete ich automaticky i do nej. Reklamné letáky bývajú zriedka podvodné, spravidla za nimi stoja veľké renomované firmy či koncerny (Hypermarkety ap.). Naproti tomu e-mailový Spam je zasielaný na vašu konkrétnu adresu a inzeruje podvodný tovar, služby či firmy. Prípadne zneužíva dobré meno známych firiem či produktov.

  Ako zistili na moju adresu?

  Aby vám mohol byť zaslaný spam, musel spamer získať vašu adresu. Na získavanie adries sa používajú počítačové roboty, ktoré prehľadávajú internetové stránky a zhromažďujú e-mailové adresy (diskusné fóra, inzeráty, zoznamky ap.). Ďalej sú získavané pomocou počítačových vírusov z počítačov užívateľov internetu. Vaša adresa sa môže veľmi ľahko dostať k pomerne veľkému množstvu užívateľov pomocou tzv. reťazových správ (spravidla zábavné obrázky alebo rôzne hry a varovania, ktoré si užívatelia medzi sebou posielajú e-mailom). Tieto správy sú spravidla rozosielané veľkému množstvu adresátov a tí ich posielajú ďalej. Každá taká správa je po krátkom čase už "obsiahla databáza" e-mailových adries priateľov priateľov vašich priateľov. Následne stačí, aby jeden z adresátov mal zavírený počítač a vaša adresa môže byť zneužitá. Poslednou možnosťou je registrácia do nedôveryhodnej služby na internete.

 • OstatnéOstatné

Našli ste, čo ste hľadali?